Pilotní výcvik na letišti Roudnice

Pilotní výcvik a pilotní průkazy na letišti Roudnice

Pilotní průkazy a licence, které můžete získat na letišti Roudnice.

Pilotní průkaz pro řízení UL letadla na letišti Roudnice

Pokud máte zájem o létání pro zábavu a plánujete převážet maximálně 2 cestující (včetně sebe jako pilota), nebo pokud jsou pro vás důležité nižší náklady na létání a možnost přistávat na neoficiálních travnatých plochách, pak je pilotního výcvik pro řízení ultralehkých letadel na letišti Roudnice to pravé.

Na letišti v Roudnici můžete také rozšířit základní pilotní licenci o povolení pro řízení letů VFR. Licence ULL(a) představuje solidní základ pro postup k vyšším úrovním, například k získání certifikace soukromého pilota letadel PPL(a).

Zahájit výcvik ULL akcí pilotem na zkoušku
Požadavky na uchazeče:

Získání pilotního průkazu ULL(A) se pohybuje v cenovém rozmezí od 50 000 Kč do 120 000 Kč.

Pokud chcete, aby létání nebylo pouze vaším koníčkem, ale potencionálně i povoláním, pak je získání pilotního průkazu soukromého pilota letadel pro vás správnou volbou. Zároveň tato licence představuje klíčový krok směrem k profesionální kariéře pilota dopravních letadel.

Díky pilotnímu průkazu PPL(a) budete oprávněni přepravovat více než 2 cestující na letadlech s hmotností nad 450 kg. Pokud máte zájem o pilotní kariéru, můžete dále pokračovat a získat pilotní licence CPL(a) – obchodní pilot letadel nebo ATPL(a) – dopravní pilot.

Letiště Roudnice, díky své výhodné poloze a dlouhé dráze, je ideálním místem pro základní pilotní výcvik a získání pilotního průkazu pro všechny zájemce z okolí.

Zahájit výcvik PPL akcí pilotem na zkoušku
Požadavky na uchazeče:
  • Minimální věk 17 let.
  • Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy, který zahrnuje vstupní lékařskou prohlídku prováděnou leteckým lékařem.
  • Získání průkazu radiotelefonisty (získáte během teoretické přípravy).
  • Absolvování 80 hodin teoretického výcviku a úspěšné dokončení online kurzu týkajícího se teorie pro pilotní průkaz PPL.
  • Úspěšné absolvování zkoušek z teorie PPL na Úřadu pro civilní letectví. Naučit se na ně můžete pomocí online přípravných testů PPL.

Kurz zahrnuje 45 hodin teoretické přípravy a 50 hodin praktické letecké přípravy. Držitelé pilotního průkazu ULL si mohou uplatnit až 10 % z celkového náletu na ultralehkých letadlech, avšak s omezením na maximálně 10 hodin.

Cena pilotního výcviku pro získání licence PPL(a) se pohybuje v rozmezí od 100 000 Kč do 300 000 Kč.

qode-eliptic-slider

Vyzkoušejte si pilotování skutečného letadla!

Máte před sebou jedinečnou příležitost vžít se do role pilota a třeba tím udělat první krok k získání pilotního průkazu. Všechny potřebné informace naleznete na webových stránkách Pilotem na zkoušku. Pokud vás létání nadchne a budete chtít pokračovat ve výcviku, naše letiště bude plně k vašim službám.

Zahájit výcvik akcí pilotem vrtulníku na zkoušku

Pokud máte za cíl stát se pilotem dopravních letadel, pak pilotní průkaz ATPL je tou správnou volbou. Tato licence představuje nejvyšší stupeň leteckého vzdělání.

Pro dosažení pilotního průkazu ATPL je nezbytné absolvovat teoretický kurz v letecké škole trvající zhruba 9 až 12 měsíců. Během kurzu budete mít možnost se učit od profesionálních lektorů s bohatými zkušenostmi z oblasti dopravního a obchodního letectví, leteckého řízení letového provozu a meteorologie. Postupně projdete 13 předměty, které vás připraví na kariéru dopravního pilota, a následně podstoupíte závěrečné zkoušky na Úřadu pro civilní letectví.

Nejbližší kurz teorie ATPL, který se koná ve spolupráci s letištěm Roudnice, probíhá v letecké škole AeroPrague na letišti Praha Letňany.

Zahájit teorii ATPL

Pro provádění mezinárodních letů musí pilot disponovat obecným průkazem radiotelefonisty VFL od Českého telekomunikačního úřadu (online přípravný kurz včetně přípravy na ústní zkoušku) a úspěšně složit zkoušku z angličtiny podle standardů ICAO ve akreditované letecké škole. Minimální požadovaná úroveň je ICAO 4.

Nově je možné absolvovat zkoušku z angličtiny podle standardů ICAO online přímo z pohodlí domova. V případě potřeby lze také absolvovat přípravný kurz letecké angličtiny, který vás řádně připraví na zkoušku.

Přihlásit na zkoušku ICAO

Nepostradatelnou částí přípravy pro získání pilotního průkazu pro ultralehká letadla (ULL) nebo soukromých pilotů (PPL) je absolvování teoretického kurzu pilota.

Začněte s výcvikem pro získání pilotního průkazu ještě dnes

Nastudujte si teorii pilota v moderním online formátu e-learningu, který nabízí portál Aeroweb.cz. Získáte přístup ke kvalitně zpracovaným interaktivním materiálům od uznávaných odborníků v oblasti letectví, videím, zvukovým záznamům a praktickým příkladům radiokomunikace.

Teorie pilota nemusí být nudná. Studovat můžete flexibilně dle vašeho vlastního časového harmonogramu.

Zahájit teorii PPL/ULL

Proč vybrat letiště Roudnice pro získání pilotního průkazu?

Osvětlený dráhový systém pro noční létání a létání za snížené viditelnosti.

Má výhodnou dostupnost. Z centra Prahy se k nám dostanete za pouhých 50 minut.

Poskytuje kvalitní zázemí a širokou škálu služeb pro piloty.

Nabízí bohatý výběr možností pronájmu a půjčování letadel a ultralightů.

Letiště disponuje přistávací a vzletovou dráhou o délce přes 1 km.

Díky své výhodné poloze se je Roudnice skvělým výchozím bodem pro lety po celé Evropě.

Jakékoli dotazy Vám rádi zodpovíme na následujícím telefonním čísle: +420 314 004 903